Cím: 9400 Sopron, Lehár Ferenc utca 57.
Telefon: +3699/523-085
E-mail: info@gyuratz.hu
Irodánk nyitvatartása: Hétfő - Péntek 8:00-15:00
„Mit takar egy ilyen karbantartás?”
A szakember a gázkazángyártó által előírt, valamint az elöregedett alkatrészeket kicseréli és ellenőrzi a füstgáz mennyiségét, azaz működési vizsgálatot végez. Kéményes és zárt égésterű gázkazánok esetében pedig a hőcserélőről, az égőről a por és az egyéb szennyeződéseket kompresszorral eltávolítja, majd ebben az esetben is működési vizsgálatot és CO mérést végez.
(A gázkészülék karbantartásakor elvégzendő feladatok részletes listáját megtalálhatod itt: CHECK LISTA)
A 3. és egyben talán legfontosabb érv a gázkazán rendszeres karbantartása mellett az a CO, azaz a szén-monoxid mérgezés.
Többször írtam már a témáról, rengeteg baleset és haláleset is elkerülhető lenne, ha a nyílt égésterű gázkazánok, nyílt lánggal égő tüzelő vagy vízmelegítő berendezések mellett egy CO érzékelőt helyeznénk el.
Ezek a készülékek az égés során a lakás levegőjét használják el és ha nincs megfelelő mennyiségű levegő utánpótlás, akkor percek alatt is akár veszélyes mennyiségű CO kerülhet a levegőbe.
Mi számít nyílt lángú fűtőeszköznek vagy vízmelegítőnek?
Általában a „kéményes készülékek”, melyeknél szabad szemmel is látod és számodra is elérhető a láng.
Hova helyezd el a CO érzékelőt a lakásban, hogy az tényleg akkor riasszon, ha baj van?
Itt most felsorolhatnám az összes lehetőséget, de úgy gondolom, hogy vizuálisan hamarabb meg lehet jegyezni, ezért ITT találhatsz egy igazán klassz kis összefoglaló videót.
Ne felejtsük el!
A CO az emberi érzékszervek számára teljesen láthatatlan, kisebb mennyiségben fejfájást, émelygést és influenza szerű tüneteket okoz!
Mi a megfelelő és a nem megfelelő égés a nyílt égésterű (kéményes) gázkészülékek esetében?
Részletesen leírni kicsit hosszú lenne, így erre ebben a 2 perces videómban találhatod meg a választ.
Mi a különbség a CO (szén-monoxid) és a CO2 (szén-dioxid) között?
A CO mérgező, a CO2 nem. Mindkettő gáz, azonban a CO2 nehezebb, mint a levegő. A CO2 kiszorítja a levegőt a helyiségből, így oxigén hiány léphet fel, fulladásos tüneteket okozhat.
A CO láthatatlan, szagtalan, ezáltal alattomosan mérgez!
Miért változhat meg a gázláng színe?
Általában a készülék karbantartásának hiánya az oka. Az elszíneződést okozhatja por vagy egyéb műszaki hiba, ezért is mindenképpen javaslom a rendszeres karbantartást!
Üdvözlettel:
Gyurátz László
Tulajdonos-Ügyvezető
Gyurátz Épületgépészet és Klímatechnika Kft.
Sopron, 2021.09.28.
Az űrlap kitöltésével Ön feliratkozik Gyurátz László ( Gyurátz Épületgépészet és Klímatechnika Kft.) ügyfél listájára. Technikai hátterünk a MiniCRM. Ha úgy dönt, bármikor leiratkozhat, vagy kérheti az adatai végleges törlését. Az adatkezelő Gyurátz László, magánszemély, aki közvetlen hangulatú, tegező formában ír e-maileket. Itt találja az Adatvédelmi Szabályzatunkat: https://gyuratz.hu/hu/adatvedelmi-tajekoztato/