2019.11.20.
08:48
Egy kicsit ebbe a világba szeretnélek elkalauzolni, tartsál velem!
Alapvetően a hőszivattyús fűtési rendszernek több fajtája van, hazánkban a leggyakoribb a levegő-víz, de az északi országokban elterjedt a víz-víz vagy talaj-víz rendszerű hőszivattyú.
A szerkezet lényege, hogy a villamosenergia segítségével a környezetből kivont hőt hasznosítja, így jelentősen csökkenti a fűtési energiafelhasználást, méghozzá károsanyag-kibocsátás nélkül!
A hőszivattyú típusokról bővebben ITT olvashatsz.
De van itt még más is!
Bár most nincs szezonja, de ha tényleg hosszú távon gondolkozol, akkor nem elhanyagolható az, hogy nyáron hűtési funkcióra is alkalmas!
Az elmúlt 5−10 évben jelent meg az úgynevezett hibrid kazán ( hybrid kazán ), ami egy kondenzációs gázkazán és egy levegő− víz hőszivattyú kombinációja. Üzemeltetésüknél megadható 1 m³ gáz, illetve 1 kW/óra elektromos áram ára. Ezt követően a berendezésbe lévő automatika önműködően szabályozza a két hőforrás üzemét úgy, hogy az energiafelhasználás mindig a leggazdaságosabb legyen. A gyakorlat azt mutatja, hogy +10°C−os külső hőmérsékletnél csak a hőszivattyú, amikor ez az érték +5°C és −5°C között van, akkor vegyesen, ez alatt pedig már csak a kondenzációs gázkazán üzemel. Ezekre a váltásokra azért van szükség, mert a hőszivattyú hatásfoka a hőmérséklet csökkenésével romlik. +10°C−nál ötször jobb, mint egy direkt elektromos kazáné, de −5°C alatt viszont már megegyezik azzal. Lehetséges fűteni hőszivattyúval akár −20°C−ban is, de az már nagyon zsebmetsző. A sors kegyetlensége az, hogy – értelemszerűen − akkor kell a legtöbbet üzemeltetni a berendezést, amikor annak legrosszabb a hatásfoka, mivel kint akkor van a leghidegebb. Tehát amennyiben csak hőszivattyúval szeretnéd fűteni az ingatlanodat, akkor kalkuláld be azt a lehetőséget, hogy egy tartósan hideg télen nagyon mélyen a zsebedbe kell nyúlni! Ez a megállapítás vonatkozik a klímákkal való fűtésre is.
A hibrid rendszerek ma az egyik legmodernebb technológiát képviselik, egyszerre hatékonyak és energiatakrékosak.
Ezért én a „többlábon állást” javaslom, pl nálunk a Gyurátz Kft-nél üzemel 1 kondenzációs kazán, 1 hőszivattyú, 1 faelgázosító kazán és 1 napkollektor. A rendszer úgy van összehangolva egy automatika segítségével, hogy az mindig a körülményekhez képest a leggazdaságosabb üzemben működjön.
Kíváncsi vagy rá? Semmi akadálya, előzetes bejelentkezés után ingyenesen bármikor megtekintheted, valamint itt nálunk nagyon szívesen elmagyarázzuk a működését és még egy kávéra is a vendégünk vagy!
Több kérdésed is lenne a hőszivattyús rendszer kiépítését illetően?
Kérlek töltsd ki Kapcsolatfelvételi űrlapunkat és kollégánk hamarosan felveszi veled a kapcsolatot az általad megadott elérhetőseg egyikén vagy olvasd el a Hőszivattyú kérdezz - felelek című friss blogbejegyzésünket. (2022.07.05.)
Azonban ha nincs annyi szabadidőd, hogy hozzánk ellátogassál, de mégis kíváncsi vagy egy hőszivattyú működésre, akkor egy rövid és tényleg mindenki számára érthető videóban megtekintheted. Ebben az esetben, kérlek kattints a következő képre, melyet partnerünk, a Vaillant Kft. készített:
Az űrlap kitöltésével Ön feliratkozik Gyurátz László ( Gyurátz Épületgépészet és Klímatechnika Kft.) ügyfél listájára. Technikai hátterünk a MiniCRM. Ha úgy dönt, bármikor leiratkozhat, vagy kérheti az adatai végleges törlését. Az adatkezelő Gyurátz László, magánszemély, aki közvetlen hangulatú, tegező formában ír e-maileket. Itt találja az Adatvédelmi Szabályzatunkat: https://gyuratz.hu/hu/adatvedelmi-tajekoztato/